Lampeduza, mbi 400 emigrantë tunizianë mbërrijnë në port

0
514

Edhe dy varka të tjera kanë mbërritur gjatë natës në Lampeduza, duke e çuar kështu në mbi 1 600 numrin e emigrantëve të zbarkuar në ishull. Në varkën e parë, e cila mbërriti në port rreth orës 01:13, ndodheshin 199 veta, mes të cilëve dy gra dhe 1 fëmijë.

Ndërsa varka e dytë, e cila kishte në bordin e saj 218 tunizianë, mes të cilëve 5 gra dhe një fëmijë, mbërriti në port pas pas orës 02:00 të mëngjesit të sotëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu