LDK-ja e Zvicerres kundershton Isa Mustafen

0
1013

LDK-ja

Në mbledhjen e kryesisë të kësaj nëndege të mbajtur me 24.01.2016 në Gettnau,u shqyrtuan disa pika që pati si rendë dite.Njëra nder to ,e që ishte temë e nxehtë e debatit ,ishte zgjedhja e presidenti të republikes së Kosovës.Kritika të ashpra u drejtuan ka disa figura udhëheqse të LDK-së,të cilët me dekleratat e tyre publike se LDK e ka për obligim ta votoj Hashim Thaqin për presidentë të Kosoves.

Dekleratat e Isa Mustafes,Haki Rugoves,Lutfi Hazirit dhe disa të tjerëve që janë pjesë e klanit Mustafa u cilsuan skandaloze dhe tëjetë fyese për kryesin e nëndegës së Wilisaut dhe anëtarsinë e sajë të gjerë.Të prtendoshë provosh dhe të bëjsh përpjekje ,me ç’do kushtë, se duhet të jetë presidentë njeriu që qendroj në majat e një organizimi së bashku me shumë figura që qendrojnë rrethë tij, ishin dhe vazhdojnë të jenë figurat më tragjike që LDK-së i sollen kobë dhe vetem kobë, duke ( i kurdisur kurthe dhe ndërskamca nga më të ndryshmet dhe si pasojë e këtyre veprimeve , tani më, s`janë në jetë figurat më të rëndësishme drejtuese të LDK-së, pra, u vranë dhe kurrë s`u bë asnjë përpjekje si detyrë e tyre që kanë përfaqësuar institucionet pergjegjese për këtë çështje, si qeveritar-pushtetar, në pushtet për të zbardhur këto vrasje, por u krijuan e vazhdojnë të krijohen vetem pengesa në këtë drejtim..!) ja likuiduar figurat më të rëndësishme drejtuese të LDK-së.Kjo figur kriminale me organizaten famkeqe SHIK-un-që e shitoj dhe shkretnoj kosovën tash e sa vite me shpifjet dhe propogannden e tyre të nëndheshme dhe tinzare, shpallen tradhtarë presidentin Rugova dhe bashkpuntoret e tij më të ngushtë,përpiluan listat e zeza në krye të të cilave figuronte presidenti Rugova pasuar nga bashkpuntoret e tij të ngushtë.Pjesa dermuese e këtyre figurave nga këto lista u egzekutuan në sitlin e OZNA famkeqe ku pa gjurmë e pa gjyq likujdoheshin.Këto deklerata të këtij klani shkatrrues në LDK nukë mundë të cilsohen ndryshe vetem si deshmi e pakontestueshme se ky klanë ka qenë në bashkpunim me këtë organizatë famkeqe edhe më parë dhe se tani me këmnguljen e tyre se Hashimi duhet të jetë presidentë rrumbullakson pushtimin e të gjitha institucionev të Republikes së Kosoves dhe pastaj kjo kastë e ndyer kriminale të jetë e paprekshme.Kryesia e nendeges së LDK-së në Wilisau dhe antarsia sajë e gjerë i bën thirrje deputetëve të LDK-së që atë ditë kur Hashimi votohet për president mos të gabojnë ta marrin përgjegjësin historike të epitetit trdhëtarë për ta votue këtë figurë përqarëse dhe kriminale.Ju deputetë të nderuar të LDK-së jeni zëri i antarsisë së sajë të gjerë,andaj ju nukë guxoni të votoni në kundershtim me vullnetin e tyre,ju atë ditë duhet ta bojkotoni atë seancë dhe ta bëni të pamundur zgjedhjen e këtij krimineli në krye të shtetit tonë.Me bojkotimin tuaj të asajë seance,ju të nderuar deputetë të LDK-së do tregoni edhe një gjë shumë të madhe, se ju jeni zëri i vërtetë ei antarsisë së LDK-së dhe se Isa me klanin e tijë nukë janë më përfaqsuesit legjitim të antarsisë së LDK-së,porë janë ozurpatorë klasik dhe se, sa më parë LDK-ja duhet liruar nga ky diktatorë me klanin e tij.

Premtimet e fushates PDK-LDK

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu