LDK-ja nuk ia jep pozitën e kryeministrit LVV-së

0
753

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, kjo parti ka dalur me deklarata sa i përket koalicionit të mundshëm parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje. Nënkryetari i partisë, Lutfi Haziri theksoi se edhe në rast të koalicionit, LDK-ja e ka kandidatin më të denjë për kryeministër, raporton Zeri.info.

“Është një format që ne kemi filluar të bisedojmë me LVV-në, ne kemi vullnet dhe dëshirë politike dhe angazhim të sinqertë për bashkëpunim me ta. Unë do t’i thoja taborrit të LDK-së dhe LVV-së që të jenë më të kujdesshëm në deklarata. Do të dëshmojmë që Vjosa nuk është vetëm kandidate e e denjë e LDK-së por është kandidate e denjë edhe për Vetëvendosjen”, ka thënë Haziri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu