Leter publike Hashim Thaqit

0
912

Kumanova

Hashim Thaqi….

Para 18 muaj ta pata dergu nje leter e ti pata parashtru disa pytje,pergjigjje nuk morra deri me sot kurr! Heshtja juaj e mundonte qdo njerin,kur qytetaret tuaj vriteshin,burgosen e maltretohen qdo dite ne burgjet Maqedone besa edhe Kosovare e ti perfaqson shtetin e Kosoves dhe hesht per Kosovaret!

E sot me dokorimin e Ali Ahmetit morra pergjigjjen qe mu desht e prita kaq gjate……! Pra ti me kete pranove faktin qe edhe ti je pjes e ketij krimi te organizuar per kolltuqet e juaja. Pra ti e Ali Ahmeti i tradhetuat i vritet e burgoset djemt e Kumanoves me 9Maj 2015 E kujt me shum se ty e Ali Ahmetit i kan pengu keta djem,sepse ju shitet kombin e luften qlirimtare e e keni ditur mire se keta djem nuk do te ju lejojn te ngulfatni popullin dhe do jua kujtojn betimin e luftes Qlirimtare her do kur…. Ju pata lut te merrni hapa zyrtare e ti mbroni te burgosurit se pasku sipas ligjit qe ju ka takuar si kryeminster i atehershem dhe tash si president si dhe ti perkrahni moralisht spaku si ushtar ku i ti perfaqsoje gjate luftes…! Te pata thene qe ju dyfishuat dhimbjen tone kur i quajte djemt terorista e kur bastiset familjaret e mjere! E tash po te them hapur se ju i vrate edhe per se vdekuri keta djem me dekorimin e kriminelit se ju desht ky dekorim para zgjedhjeve Alis,tashme po e dim te gjithe politiken e juaj, pra ti dyfishove dhimbjen tone e sot i vrare per se dyti djemt tone ! Ti me injorove ateher e ndoshta me injoron prap dhe zgerdhihesh e thua ? Kush eshte kjo por un po te tregoj qe un sjam askushi per ty por te betohem se me burr se Ti jam,jam ajo qe ste votova kurr,ste njoha kurr as si kryeminster as si president as sdo te njoh kurr,ty dhe qeverin tende te zhytur ne krim e kolaboracionizum.

Ne emrin tim dhe te gjithe familjareve te te vrareve dhe te burgosurve

Merita Rexhaj: Motra e Arben Rexhaj i vrare ne Grupin e Kumanoves

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu