Lëvizja Vetëvendosje: Klasa e vjetër politike 20 vjet ka vjedhur në emër të Amerikës, s’mund ta bëjnë më!

0
780

Zëdhënësi për media i Lëvizjes Vetëvendosje Arlind Manxhuka me anë të një shkrimi në rrjetin social Facebook thotë se klasa e vjetër politike e korruptuar e ka humbur një mjet te madh manipulues, Ameriken.

Manxhuka thotë se këta 20 vjet kanë vjedhur në emër të Amerikës dhe integrimeve euro-atlantike, por s’mund ta bëjnë më shkruan Manxhuka në Facebook raporton Gazeta Blic.

Postimi i plotë:

Klasa e vjeter politike e korruptuar e shantazhuar tashme e ka humbur nje mjet te madh manipulues: Ameriken. 20 vjet kane vjedhur ne emer te Amerikes, integrimeve euro-atlantike, integrimeve ne BE. Thene shkurt keta me s’mund te genjejne ne emer te ketij mbeshtjellesi qe e kane perdorur per te justifikuar krimin e korrupsionin e pazaret e demshme me Serbine, qe nga Zajednica e Prillit 2013 deri te shkembimi territorial.

Pra, ka perfunduar koha e protagonisteve te Prontoaferes dhe kolegeve te tyre ne partite e tjera, qe sic thuhet edhe ne afere: Luanin k*** me Ameriken.

Klasa e vjeter politike e korruptuar e shantazhuar tashme e ka humbur nje mjet te madh manipulues: Ameriken. 20 vjet…

Gepostet von Arlind Manxhuka am Freitag, 27. März 2020

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu