Liderët e opozitës edhe sot në sheshin ‘Skenderbeu’

0
1074

Opozita ne Sheshin S

Liderët e tri subjekteve opozitare sot në sheshin “ Skenderbeu”, do të flasin për mediat, lidhur me protestën e djeshme në Prishtinë, e cila është konsideruar si një protestë masive por që eskaloi nga një grup protestuesish.

Konferenca e liderëve fillon në ora 15:00. Si pasojë e protestës janë lënduar mbi 10 persona, policë, qytetar dhe gazetar, janë arrestuar disa aktivistë të opozitës, janë djegur dy automjete të policisë, si dhe është dëmtuar prona publike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu