Lidhjet Kosovë-Serbi, autostrada dhe hekurudha me marrëveshjen e Washingtonit

0
880

Kosova dhe Serbia janë pajtuar në Washington më 4 shtator, që përveç rrugëve, infrastruktura e tyre të lidhet me autostradë dhe hekurudhë. Më herët të dy shtetet janë marrë vesh për lëshimin e linjës ajrore Prishtinë-Beograd. Nëse këto projekte do të jetësohen, kështu do të dukej infrastruktura e re lidhës mes këtyre vendeve sipas Radio Evropa e Lirë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu