“Liqeni i Madh”: Maqedonia e mori ne heshtje

0
941

“Liqeni i Madh”, e që ndodhet në afërsi të vijës kufitare Maqedoni e Veriut-Kosovë, i eshte dhene Maqedonis nga Qeveria e Kosoves ne heshtje ne kohen kur u dhan teritore te fshatit Debellde Maqedonis, qe supozohet ishin pazare per njohjen qe i beri Maqedonia Shtetit te Kosoves.

LIQENI I MADH

Gjatësia e liqenit është 290 m, gjerësia 115 m dhe me diametër 675 m. Përmasat ndryshojnë me rritje të temperaturave. Eshtë liqen me qasje më të lehtë për të arritur.

Ndodhet ne zonen e Dragashit ne dreitim te Tetoves.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu