Lista Srpska braktis seancën e Kuvendit të Kosovës

1
634

Aleksander Jabllanovic

Lista Srpska e ka lëshuar seancën e Kuvendit të Kosovës pas takimit që pati me partitë e koalicionit me pretekstin se nuk janë plotësuar kushtet e tyre.

Serbia vazhdon të bei presion tek Poltika Shqiptare me lloje bojkoti dhe duke vere kushte si në parlamentin e Kosovës ashtu dhe gjat takimeve ku ndermjetsohet nga Bashksia Nderkombtare dhe shpesh ja ka arrit çellimit sepse gjithmon ka qen Pala Shqiptare që ka leshuar peje karshi Serbis dhe Serbeve të Kosovës që po mbajn peng nje Popull të tere.

Kreu i kësaj liste, Aleksandar Jabllanoviq, i pyetur nga gazetarët se cilat janë kushtet të cilat nuk janë plotësuar, ai tha “se të gjithë i dinë kushtet e tyre duke mos saktësuar për çka bëhet fjalë”.

Deputetët e Kuvendit të Kosovës aktualisht janë duke debatuar ligjin për parandalimin e shtetasve kosovar në luftëra të huaja.

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu