LIVE nga selia e AAK-së: Haradinaj: Unë mbetem kandidat për kryeministër

0
908

Ramushi

(I plotësuar) – Ramush Haradinaj:

Sot në takim kemi folur për seancën e artdhshme për marredheniet tona dhe mundësitë institucionale, duke pas parasysh se nuk e kemi kryeparlamentarit.

Kemi folur hapur dhe shtrut. Nuk kemi marrë vendim dhe në ditët në vazhdim do ti japim qartësim definitiv.

Mbajmë shpresë se do t’i zgjidhim këto që po diskutohen jashtë Bllokut.

Isa nuk ka thonë që po du me u bo kryeministrit, por LDK ndihet e demtuar në marrëveshje dhe kërkojnë një situatë të re në marrëveshje.

Dhe kërkohet të gjendet një zgjidhje… ka një situatë të re dhe kemi provu me gjet një zgjidhje dhe nuk kemi hy konkret.

Unë jam shprehur se e mbështesë marrëveshjen e 10 qershorit dhe e kuptojë situatën e re.

Skemi bisedu për postin e kryeministrit dhe unë mendoj se marrëveshja e 10 qershorit e përcakton. Nuk cenohet tani për tani pozita ime.

Besoj që e kalojmë edhe këtë situatë.

I kam argumentet që unë mendoj se do të jap kontributin tim si kryeministër. Nuk e di kur merret vendimi në Bllok, por besoj se ka e hënja e marta mund të ndodh, përpara seancës.

Përfundon takimi, Haradinaj flet para mediave

(I plotësuar) – Ka përfunduar takimi i Bllokut. Së shpejti mediave pritet t’u drejtohet kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu