Luftimet në Siri, pamje shokuese

0
894

Fotografitë e vendosura njëra pas tjetrës vijnë nga Alepo, qyteti i rezistencës në Siri, ato paraqesin një situatë  tepër shqetësuese.

Në këto pamje shihet një vogëlush, që ka mbërritur në spital së bashku me babain e tij, në rimorkion e një kamioni.

Atij i amputohet këmba me urgjencë, aty në dyshemenë e spitalit, mjekohet dhe sërish me të njëjtin kamion kthehen në shtëpi.

Spitalet janë të tejmbushur me të plagosurit  që kurohen në dysheme.

Shekulli OnlineE.SH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu