Lulzim Basha tregon se si do të vepronte në Beograd po të ishte Kryeministër i Shqipërisë

0
704

basha_5492

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri Lulzim Basha ka kritikuar sërish Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama për vizitën në Beograd. Thotë se kjo vizitë nuk përmbushi asnjë nga objektivat.

“Nëse unë do të isha kryeministër do të theksoja në Beograd vijimin dialogut Kosovë-Serbi. Do të mbështesja fuqizimin e marrëdhënieve në mes dy vendeve dhe sigurisht do të kërkoja që pjesë e këtij bashkëpunimi të ishte edhe Kosova”, tha Basha në “Opinion” në Tv Klan.

Sipas Bashës, vizita e Ramës në Beograd ishte historike, vetëm për shkakun se po zhvillohej pas 68 vjetësh.

Basha tregohet aq naiv ne kete rast, perse do thonin njerzit, sepse kete qe thot Basha se do u kerkonte Serbve vazhdimin e dialogut, kete po e bene Brukseli dhe e tere Bashksia Nderkombtare per qdo dite dhe sSrbia spo ndryshon qendrimin sepse e di qe Bashksia Nderkombtare vetem po kerkon dhe spo detyron.

Po te isha une ne vende te Kryministrit Rama, do u thoja ne Beograd se pa njohur Shtetin e Kosovës sdo keni as bashkupunim me Shqiperin dhe ass do keni amrdhenje te mira, kaq do majftonte te fliste Rama.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu