Lutfi Haziri lëshon mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të LDK-së

0
801

Ka plotë 1 orë e 30 minuta që ka nisë mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruain Mediat.

Në këtë mbledhje si pikë e parë është cekur se do të diskutohet në lidhje me marrëveshjen me Lëvizjen Vetëvendosje, të cilën që nga certifikimi i rezultateve përfundimtare nuk po mund ta bëjnë këto parti për të bashkë qeverisur.

Burimet e Gazetës, bëjnë me dije se nënkryetari i LDK-së, njëherësh edhe kryetari i Komunës së Gjilanit nga kjo parti, Lufti Haziri, tashmë e ka lëshuar mbledhje ne shei revolte dhe nuk është kthyer me aty.

Mbledhja është duke vazhduar me anëtarët e tjerë të kësaj parti dhe nuk dihet ende se çfarë vendimesh dolen nga kjo mbledhje.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu