Maqedonasit protestuan kundër gjuhës shqipe në Liqenin e Ohrit

0
899

Pas dorëzimit të kërkesës nga LSDM për vazhdimin e seancës konstituive, nisma qytetare “Për Maqedoni të përbashkët” që proteston kundër gjuhës shqipe, ka kërkuar sot që kryeparlamentar të mos zgjidhet ndonjë deputetë që nuk është distancuar nga platforma shqiptare.

Protestuesit sot kishin zgjedhur që të protestojnë në disa barka në Liqenin e Ohërit, kanë përsëritur qëndrimin e tyre kundër dygjuhësisë dhe kanë kërkuar hartimin e një platforme maqedonase.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu