Mbi traget për 16 orë: Po përjetojmë Titanikun, do të vdesim nga të ftohtit (Video)

0
602

Trageti ka digjet i teri

Bilanci për anijen: Një i vdekur, 165 të evakuuar e qindra pasagjerë në bord

Një person ka vdekur dhe disa janë lënduar derisa po vazhdon operacioni i shpëtimit të anijes “Norman Atlantic”.

Mediat ndërkombëtare si BBC dhe CNN, raportojnë se operacioni i shpëtimit po vështirësohet për shkak të flakëve që ka marrë anija. Ndërkohë pasagjerët kanë thënë se u është vështirësuar frymëmarrja si pasojë e tymit të krijuar.

Qeveria shqiptara ka shprehur gatishmëri të plotë për të dhënë ndihmën maksimale në operacionin ndërkombëtar të shpëtimit të anijes.

Më poshtë, është një përmbledhje e fotografive dhe pamjeve të transmetuara nga mediat.

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=uufH7tvm8Uc” width=”560″ height=”315″]

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=7OsIXh3lLO0″ width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu