Mblidhet Qeveria, propozohet ndarja e mjeteve për familjen e Arian Dacit

0
681

I pari i ekzekutivit do të mbledhë sot ministrat në mbledhjen e rregullt të Qeverisë.

Në rend të ditës për diskutim janë disa pika.

Në mesin e tyre si pikë e dytë, pas aprovimit të procesverbaleve nga mbledhjet e kaluara është edhe ndarja e mjeteve financiare për familjen e ish-Zëvendësministrit të Diasporës, Arian Dacit që ndërroi jetë tragjikisht në Brezovicë të dielën.

Në rend të ditës janë edhe shyqrimi i propozim vendimit për ndryshimin dhe plotësimin e programit legjistaliv të vitit 2019’të të Qeverisë së Kosovës.

Gjithashtu edhe propozim vendimi për themelimin e Komisionit Disiplinor për drejtorin e agjencisë qendore të Prokurorimit në Ministrinë e Financave e ndryshim plotësimi i vendimi të Qeverisë lidhur me kompleksin memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu