Mbreti Abdullah ka refuzuar të takohet me Hashim Thaçin

0
942

Hasha

Sipas burimeve brenda MPJ së Kosovës Mbreti i Jordanisë Abdullah ka refuzuar ta takojë ZVKM dhe Ministrin e Puneve te jashtme, Hashim Thaqin. MPJ ka bërë negociata të gjata për ta përfshirë në agjendën e Mbretit takimin me të, por nuk ka arritur t’i sigurojë Thaqit takim me të.

Mbreti i Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, Abdullah II Ibn Al Hussein është pritur me nderime të larta shtetërore në sheshin “Ibrahim Rugova” nga ana e presidentes Atifete Jahjaga.Pas takimit ai u tha gazetarëve t’i ketë thënë Jahjagës ‘se jemi pak para Luftës së Tretë Botërore’.

Mbreti Abdullah u takua edhe me Kryeministrin Isa Mustafa, me të cilin u tha se u bisedua për luftën kundër terrorizmit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu