Mbreti lakuriq dhe EUNUKET e tij antishqiptarë!

0
928

Te gjithe derrat nje fecke kane !

Fytyra e vertete e nje mbreti lakuriq… E verteta vonon por nuk harron…. Dokumente te CIA-s amerikane deshmojne qarte se ashtu sic bashkepunoi me kryebanditin e kryeterrostin antishqiptar Aleksander Pashic, per te riardhur ne fron me bajonetat serbo – rusobardha ne dhjetorin 1924, ish- Mbreti i vetshpallur i Shqiperise Ahmet Zogu nuk nguroi te bashkepunoje ne vitet 50-te edhe me kryekomunistet e kryeterroristet e Beogradit Tito- Rankovich per tu rikthyer me cdo cmim e me cdo menyre ne fron me armet, dinaret dhe mercenaret e Beogradit. Shihni shqiptare se kush ishte Mbreti Lakuriq i shqiptareve Ahmet Zogu. Shihni e thirrni ndergjegjes suaj atdhetare, shqiptarizmit e asnje ideologjie ne gjykimin tuaj. Daja i kryetradhetarit Esat Pashe Toptani, Ahmet Zogu ishte edhe me tradhetar e kriminel se i nipi. A nuk flet per kete vrasja e atdhetarit Avni Ruustemi per te marre hak per nje kryetradhetar si Toptani, daja e tij !? Afria e gjakut dhe superafria e tradhetise antishqiptare Por me shume se cdo lidhje gjaku Ahmet Zogun e Esat Pashe Toptanin i lidhte tradhetia e atdheshitja, roli i mercenarit dhe sherbetorit te Beogradit. Aka deshmi me te forte se ashtu si daja kryetradhetar Esat Pashe Toptani nenshkruajti me Pashicin “Traktatin e Aleances Serbo- Shqiptare” me 17 shtator 1914, edhe nipi Ahmet Zogu nenshkruan dhjet vjet me vone “Traktatin Serbo- Shqiptar” prej 12 pikash me te njejtin kryeterrorist, qe e kthente Shqiperine ne nje koloni te Serbise A ka deshmi me te forte per kete se vrasja e te gjithe atdhetareve e demokrateve me te shquar te Shqiperise e Kosoves si Avni Rrustemi, Bajram Curri, Luigj Gurakuqi, Azem Galica- Bejta…!? A ka prove me te forte per kete se shitja e Shen Naumit, me pak se nje e dhjeta e Otrantos qe Sali Berisha dhe ceta e tij atdheshitesve kembengulin e bejne pazarlleqe te fshehta t’ua dhurojne grekeve duke shkelur e dhunuar Kushtetuten e Republikes se Shqiperise!? A ka prova e deshmi me rrenuese per kete atdheshites se ardhja e tij ne fuqi me bajontetat e mercenaret e Beogradit dhe Ruseve te Bardhe ( Bjelloruseve ) armiqve me te eger historike te shqiptareve dhe kombit shqiptar, kuptohet pas kryemercenarit te tyre Ahmet Zogu!? Me dreqin e te birin… Vetem per fron ! A ka prova me te qarte se marreveshja 12 pikeshe e Ahmet Zogut me Pashicin qe e kthente Shqiperine ne nje koloni te Beogradit dhe e kishte kthyer Kosoven ne nje “toke te djegur” te genocidit dhe terrorit shteteror te Beogradit, ne kohen e gazepit e terrorit me te madh serb kunder shqiptareve ne Kosove ne vitet 1912- 1939!? A ka prove e deshmi me rrenuese per kete kryetradhetar shqiptar e kryemercenar te Beogradit me emrin Ahmet Zogu se keto dokumente e raporte te CIA-s syshqiponje amerikane per komplotet e Ahmet Zogun me Marshallin komunist et Beogradit Josif Broz Tito nepermjet kryeterroristit serb Aleksander Rankovic e UDB-es ne kohet me te renda te terrorit masiv shteteror serb ne Kosove!? A ka deshmi e prove me te qarte ligjore se “antikomunisti” Ahmet Zogu nuk e kishte per gje te lepinte prapanicen e kryekomunisteve e te kryeterroristeve te Boegradit Tito Rankovich , sic kishte bere me “antikomunistin” Pashic , me fashistet e Musolinit… pra te dreqit e te birit vetem e vetem per tu rikthyer e qendruar ne fron e per te kthyer Shqiperine ne nje koloni te tyre sic beri hapur, ashiqare gjate mbreterimit te tij!? Jo vetem kryekusar por edhe kryetradhetar A ka prova e deshmi me te qarta se Ahmet Zogu ishte dhe mbetet kryetradhetari edhe kryemercenari i Beogradit!? A ka prova e deshmi me te qarta se si pasurite pa ane te tij ne nje vend ku populli shqiptar ecte dhe ecen zbathuar mbi nje truall floriri Ahmet Zogu i ka krijuar e grumbulluar me te njejtat rruge tradhetie e sherbime antishqiptare, me politiken e atdheshitjes. I ka krijuar ato pasuri me hanxharet , bajonetat e sherbimet ndaj Sulltaneve, Pashicit, Duces…. te cdo dreqi e sterdreqi antishqiptare jo ne rruge te ligjshme. Sic vodhi edhe arin shqiptar dhe mori arratine sapo u sulmua nga Musolini! Ne cdo shtet demokratik te Botes ato duheshin konfiksuar e kthyer pronarit te vertete te te ligjshem te tij, popullit te grabitur, neperkembur, tradhetuar e skallveruar prej tij e jo ti riktheheshin atij sic vepruan eunuket neokomuniste Sali Berisha e Fatos Nano me cetat e tyre kusare e mercenare!? Edhe frikacak edhe hajn ! Edhe kusar edhe kryetradhetar! A ka ku te shkoje me larg tradhetia se ti kerkoj kryexhelateve te Kosoves Pashic, Rankovic mbi 8 000 mercenare shqiptare nga Kosova e zhuritur e roberuar kunder shtetit dhe popullit shqiptar, qe sapo kishte dale nga kthetrat e komploteve te Beogradit per ta skllaveruar Shqiperine njesoj edhe me keq se Kosoven e trevat e tjera shqiptare ne ish- Jugosllavi . Po aq ne mos edhe me tradhetar se ai eshte Sali Berisha. Pikerisht ne ditet qe botoheshin dokumentet e CIA-s amerikane per tradhetite pa fund te ketij mercenari te Bogradit, pikerisht diten qe nisej per te marre pjese ne njeqintvjetorin e themelimit te “Vatres” noliste me paturpesi te pashoqe ai deklaron se do te perpiqej te kthente ne Shqiperi eshtrat e kjetij mercenari te Beogradit, te ketij bashibozuki te Pashicit, Titos dhe Rankovicit . Te gjithe derrat nje fecke kane ! A nuk deshmon kjo politike e tyre se ashtu sikurse te gjithe derrat nje fecke kane edhe te gjithe antishqiptaret e mercenaret atdheshites te Beogradit, te Athines apo kujtdo qofte nje politike e nje antimoral kane… Politiken e mercenarit, te atdheshitesit dhe antishqiptarit!!! Mjere Shqiperia ne duart e kujt ka rene dhe vazhdon te jete tash njeqint vjet! Zot ndihmoje e shpetoje Shqiperine nga Mbreterit Lakuriqe dhe Eunuket e tyre antishqiptare e mercenare qofshin antikomuniste komuniste apo komuniste antikomuniste !!!

Përgjigju – 26 Prill 2012 23:49

 

Nga Alban Dega New York

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu