Mehmet Loci, zhantazhon Berat Buzhalen: “Ju e dini se unë ju njoh juve”

0
1307

Ish-punëtori i Sigurimit Shtetëror të Jugosllavisë (i njohur si UDB’a famëkeqe), Mehmet Loci është përfshirë në listën e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ai e ka fituar statusin e pjesëtarit në kuadër të Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Kosovës në Ekzil.

Ai është renditur i 279’ti në listën prej 481 personave.

“Ju të Express’it ju kam thënë njëherë e përgjithmonë se emrin tim s’guxoni me ma përmend. Nuk jeni ju ata që vendosni. Çfarë juve po ju pengon. Ju nuk jeni institucion shtetëror. E keni bërë vetën shumë të fuqishëm. Lidhur me emrin tim çka keni me mua duhet të paguani minutën se është shumë shtrenjtë. Me ba me dal rastësisht një fjali prej juve, dijeni se mbajeni fort e keq”, ka thënë

“Ju e dini se unë ju njoh juve”, ka shtuar ai.

Sidoqoftë, Mehmet Loci, duhet ta kuptojë se s’është më koha e artë e tij, kur ai ka dhënë urdhra dhe të tjerët i kanë respektuar. Ose kur nuk i kanë respektuar urdhrat e tij  dikush është dashur seriozisht të mbahet fortë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu