Mesazhi i Dell’it për Kosovën

0
796

Ish-ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Christopher Dell ka ironizuar me shtetin kosovar.

Ai ka postuar një fotografi, në rrjetin social Facebook, në të cilën shihen dy lopë në veturë të tipit “Lada”, ndërsa mbi fotografi është fjalia shqip “Nga xhami i një lambo”.

“Kosova e pandryshueshme dhe nuk është duke ndryshuar”, ka shkruar Dell për foton e postuar.

Ndaj këtij komenti ka reaguar aktori Blerim Gjoci, i cili ka thënë se fotografia nuk është bërë në Kosovë.

“Fotografia nuk është në Kosovë. Makina është një tip ‘Lada’, që në Kosovë nuk është duke u përdorur që nga vitet e 90’ta”, ka replikuar Gjoci.

“Megjithatë, një mbishkrim është i shënuar në fotografi në gjuhën shqipe, haha”, ka reaguar Dell.

Christopher Dell ka qenë i përfshirë në shumicën e ngjarjeve politike në Kosovë. Ai ishte bërë shkas për zgjedhjen e përkohshme të Behgjet Pacollit.

Po ashtu, Dell kishte nxjerr emrin e Atifete Jahjagës nga zarfi dhe ua kishte imponuar partive politike zgjedhjen e saj në krye të shtetit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu