Milaim Zeka kapet keq me anëtarin e PDK-së, e shan dhe e quan spiun të UDB-së

0
1192

Gazetari Milaim Zeka, përmes një postimi në faqen Facebook, është kapur keq me një anëtar të Partisë Demokratike të Kosovës, të cilin Zeka e quan Spiun te UDB-es edhe spiun të PDK-së.

“Shikoni se çfare shkruan nje drejtor shkolle ne Gllanaselle te Drenices! Ky ish spijun i UDB es, informator i Lutfi Ajazit, Ajet Istogut e Xhafer Qorrit, me pseudonimin “xixillonja”, sot eshte bere drejtor i shkolles ne Gllanaselle.

Ky hajvan insan, fermen e bullicave ne Krajkove me ta udheheqe, gjysma kishin me cofe. Tash, hopa e drejtor. Ky shpijun, e shan Jakup Krasniqin, qe gjysmen e jetes e ka kalu neper burgje”, ka shkruar Zeka, përcjellë “Bota sot”.

Ai më tej thotë se do ta përkrahë Xhavit Drenorin e Isa Xhemajlajn për kryetar të Drenasit.

“Sa per mu, le te haje mut sa te done, mu veq koqet mundet me mi rru, ama shikojeni se ku ashte katandise nje pjese e PDK se, shikojeni kryesine se kesaje partien, se me çfare mutash po don me ba kala! Per kete duhet t ua ktheni shpinen ketyre rrugaçeve, ketyre banditave, ketyre kriminelave. Une e perkrah Xhavit Drenorin e Isa Xhemajlin si individ. Ata jane zeri i qytetareve, jo i partive”, ka shkruar Zeka.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu