Ministri i Integrimeve nuk e thotë asnjë fjalë për vizat, shpërndan postimin e Thaçit (Foto)

0
1035

isa putini

Ministri i Integrimeve, Bekim Çollaku, po qëndron i heshtur pas publikimit të raportit të Këshillit Evropian i cili nuk jep rekomandim pozitiv për Kosovën sa i takon liberalizimit të vizave.
Çollaku vetëm ka shpërndarë postimin e Hashim Thaçit i cili u tregua i zhgënjyer nga ky raport i BE’së.

Njëjtë si Ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, edhe Ministri Çollaku ka qenë një nga zyrtarët e qeverisë që ka premtuar dhe shpresuar se qytetarët e Kosovës do të lëvizin shpejtë pa viza.

Madje, edhe Bekim Collaku kishte përmendur disa herë vitin 2016 si datë të mundshme kur do të ndodhte ky proces.

Hashim Bekim Collaku

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu