Molliqaj: Ekspertë nga Shqipëria dhe Zvicra për zbardhjen e rastit

0
835

dardan-molliqaj

Sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka thënë se zyrtarët ligjor për hetimin dhe rastit do të jenë më shumë gjasë nga Shqipëria. Megjithëse nuk ka përjashtuar mundësinë edhe ekspertëve nga Zvicra.

“Zyrtarët ligjor do të jenë nga Republika e Shqipërisë sipas të gjitha gjasave. Megjithatë ne nuk po përjashtojmë mundësinë që të kemi edhe ekspertë nga Zvicra”, ka thënë Molliqaj.

Ai ka shtuar se ata kanë dilema sa i përket zbardhjes së këtij rasti për këtë arsye prezenca e ekspertëve ligjor të pavarur dhe të ftuar nga familje do të rriste kredibilitetin e rastit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu