Mustafa: Nuk kemi ardhur në pushtet për të dhene dorheqje

0
974

Isa Mustafa dhe Vucic

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se nuk kanë ardhur në pushtet që të japin dorëheqje, duke u dorëzuar para atyre që dalin në rrugë.

Nuk mund të jenë dy marrëveshje arsyeja për të ushtruar dhunë ndaj institucioneve dhe nuk e kemi ndërmend që të japim dorëheqje”, është shprehur Mustafa në Vushtrri, me rastin e shënimit të 26-vjetorit të degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në këtë komunë..

Mustafa përmendi edhe Asociacionin e Komunave Serbe dhe Demarkacionin me Malin e Zi, ku tha se nuk mund të jenë arsye që të ushtrohet dhunë mbi institucionet e Kosovës.

Për demarkacionin tha se nëse ka pas ndonjë gabim ai do të korrigjimet, por nga ekspertet dhe jo nga rruga.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu