Mustafa takohet me Vuçiqin për ta bërë Thaqin president

0
1173

Isa Mustafa dhe Vucic

Sipas burimeve të brendshme të stafit të Isa Mustafës thonë se ai do të udhëtojë në fillim të javës së ardhshme për në Londër.

Poashtu tregohet se qëllimi i vizitës është takimi i Mustafës me kryeministri serb, Aleksandër Vuqiq për të marrë përkrahjen e Listës serbe në paralament në mënyrë që të votohet Thaqi për president.

Kjo vije pas deklaratave të fundit të Listës serbe për mosgatishmërinë e tyre për të votuar pro Hashim Thaqit.

Ditëve në vazhdim do të mësojmë se cilat do të jenë kërkesat e Serbisë për të bërë një gjë të tillë dhe qfar pazare Politike do bei Isa Mustafa tani ne kompromis te votave Serbe.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu