Mustafa tregon se çfarë biseduan rreth postit të presidentit me Kurtin

0
653

“Ne kishim një takim me zotin Kurti para certifikimi të rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit, vlerësuam procesin e harmonizimit të programit qeverisës që është bërë në këtë kohë nga dy grupet punuese politike LVV dhe LDK dhe erdhëm në përfundim se ka arritur shumë shpejt sepse ka përkrah shumë fusha, arsim zhvillim, politika social, ligjore”.

Ai tha se në këtë takim  nuk kanë biseduar për poste e as për ministri konkrete, kemi biseduar vetëm për atë se këto dy parti do të merren veshë për koalicionin qeverisës për të gjitha pozitat që do të sfidohemi gjatë 4 viteve të ardhshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu