Nait Hasani kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të jashtëzakonshme

0
887
Nait Hasani
Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka reaguar ashpër pas arritjes së marrëveshjeve në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Bile ai në një postim në facebook ka kërkuar edhe dorëheqjen e qeverisë dhe mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme.

Lexojeni statusin e plotë të Hasanit:

Asosacioni i komunave serbe ne Kosove me President, zv. President, me Kuvend, Keshill, Steme dhe Flamur per serbet ne Kosove I pranuar nga qeveria eshte mjerim politike I politikes ne Kosove. Kjo do te thote ndarje e Kosoves ne dy etnitete serbe dhe te komuniteteve tjera Shqiptare, Turke, Boshnjake, Ashkali, Egjiptase, Rome, Malazeze, Bugare etj dhe nderrim I sistemit juridike ne Kosove dhe shkelje e Kushtetutes se Kosoves.

Prandaj kuvendaret nuk duhet ta votojne.

Qytetaret shumice nuk duhet ta Pranojne kete asosacion te komunave serbe.

Qeveria duhet te jap doreheqje.

Zgjedhje te jashtezakonshme duhet te shkohet.

Mjerim per gjakun e derdhur per clirim. Kete gjendje edhe nen Serbie kem pas nen Millosheviqin. Per cka luftuam per me nda Kosoven. Ishalla zoti na shpeton. Per gjykaten speciale thonin dhe miqte tane se fiton Kosova. Tash me asosacion cka po fiton Kosova vetem mjerim dhe humbje te identitetit te vet.

Ky asosacion nuk duhet te pranohet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu