Nait Hasani: Ministria e Tregtisë dhe Industrisë po na i helmon fëmijët, duhet dënuar

0
791

Nait Hasani ka shpërthyer me akuza kundër Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë për naftën kancerogjene.

Ai në komentet e tij në rrjetin social Facebook e ka akuzuar MTI-në duke thënë se ata duhet të dënuar që po i helmojnë fëmijet.
Më poshte po sjellim reagimin e plotë të Nait Hasanit
Këto janë analizat laboratorike të naftës në Kosovë , këtu s’ka politike, këtu ka helme që na ka serrvu Ministria e Tregetise dhe per perfiime materiale individuale jane ne gjendje dhe femijet tane ti mbysin me helme. Kjo eshte tmerr, per kete duhet protestu dhe kryersit e ketyre veprave duhet denu…
Ne ministri te tregtise jane njerez pa kredibilitet dhe mashtrues dhe perfitues qe fitime duan te perfitojne ne femijet tane duke na helmu te ardhmen dhe rinin me na smu me kancere…keta meritojne denim… jeta e femijve tane eshte me e shtrejt se nje ministri e tere , ata duhet denu pa meshire sepse po e vrasin te ardhmen dhe rinin tone me helme nafte…
Keta ne shtepit e tyre perdorin energjin elektrike, ndersa neper shkollat tona dhe ne makina e shesin kete nafte , qe tregon se ne kosove jane rrite smundjet e kancerit per 500 %, si pasoj e naftes se keqe me sulfur dhe helm, tash kjo ne shkolla tregon krimin dhe kriminalitetin ne ministrin e tregtise dhe industrise. Ministria tash kryetarja e Gjakoves e ka lenden ne gjykate per kete, dhe ajo ka pagu nje firme kroate serbe per kontrollet e dhe leximin e fakturave te naftes, e ku ajo firme ka perfitu nga ofeetuesit e naftes ne Kosove 2 600 000 euro, ku eshte e pershime dhe ministrija Mimoza me stafin e saj dhe co …
Ja shikojeni reagimin e ministrise se tregtise. Nuk do koment Krimi te dera. Kjo nafte nuk bene per automjete e bene per shkolla me na helmu femijet. Tmerr… “Analizat e dala rezultojnë që ky derivat i naftës është JO konform me kërkesat e përcaktuara me Udhëzimin Administrativ 17/2012 për përdorim në automjete të transportit, mirëpo plotësisht në përputhje me UA për përdorim për ngrohje… Rezultatet e dala nga dy shkollat tjera kanë rezultuar me përmbajtje të sulfurit prej, 175 ppm, dhe 84 ppm, të cilat janë në suaza të pranueshme për derivatet e naftës që përdoren për ngrohje sipas UA 17/2012. MTI gjithashtu ka marrë mostra edhe në deponinë e furnizuesit dhe sipas rezultateve të testimit ka dalë të ketë përmbajtje të sulfurit më të vogël se 5 ppm (saktësisht 4.56 ppm). Me këto rezultate ne kemi informuar edhe autoritetet relevante komunale”, ka njoftuar MTI.
“MTI konsideron se është konkludim i ngutshëm dhe joprofesional të klasifikohet një karburant si kancerogjen duke u bazuar vetëm në përmbajtjen e sulfurit në atë karburant. Përmbajtja e sasisë së sulfurit në këto karburante të testuara është brenda kufirit të lejuar për vajrat për ngrohje”.
Une nuk merrem me Shpendin si kryetar une merrem me mashtrimin qe ka be ministria dhe kompania. Une jam ne mbrojtje te femijeve e jo te politikes dhe mashtrimit te individeve te caktuar…/i.i/standardi.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu