Nait Hasani: Nuk duhet të kaloj Asociacioni! Qeveria duhej të jepte dorëheqje!

0
921

Nait Hasani

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka theksuar se Asociacioni në asnjë mënyrë nuk bën të kaloj. Ai këto komente i ka bërë në emisionin Interaktiv të KTV-së.
“Jam kundër Asociacionit. Gjykata Kushtetuese ka thënë se marrëveshja e nënshkruar në Bruksel ka 23 shkelje, dhe kjo është shkelje e Kushtetutës së Kosovës”, ka thënë Hasani.
Ai ka thënë se në shtetet demokratike, qeveritë e përgjegjshme do të jepnin dorëheqje, nëse do të shkelej kushtetuta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu