NATO fundos tetë anije libiane

0
642

Bruksel, 20 maj – Aeroplanët  e NATO-s  në sulmin e mbrëmshëm  fundosën  tetë anije ushtarake të regjimit libian të Moamer Gadafit, kumtoi në mëngjes përfaqësuesi i Aleancës.

Anijet janë fundosur në sulme të koordinuara ndaj porteve të Tripolit, Al Hums dhe Sirt.

“Për shkak të rritjes së përdorimit të anijeve të NATO-s  nuk kishte zgjidhje, përveç se të ndërmerrte aksion vendimtar që të mbrohet popullata civile  në Libi”, deklaroi kontra-admirali Rasel Harding, zëvendëskomandat i misionit të NATO-s në Libi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu