NATO zgjat misionin në Libi edhe 90 ditë të tjera, Gadafi nuk tërhiqet

0
404

NATO zgjat për 90 ditë të tjera, misionin në Libi. Aleanca me 28 anëtarë mori kontrollin e ofensivës më 31 mars, nga koalicioni i udhëhequr nga Franca, Britania dhe Shtetet e Bashkuara.

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fog Rasmusen, tha se vendimi i sotëm tregon për “vendosmërinë e Aleancës”.

Konflikti ndërmjet forcave besnike të Muamer Gadafit dhe kryengritësve rebelë, vazhdon ende pavarësisht sulmeve ajrore NATO-s.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu