Nderhyn Policia në Shkup

0
902

eskalimi

Situatë tensionesh po mbretëron para Qeverisë në Shkup, dhe se policia ka përdorur gaz lotësjellës dhe topa uji kundër protestuesve.

Situatë tensionesh po mbretëron para Qeverisë në Shkup, dhe se policia ka përdorur gaz lotësjellës dhe topa uji kundër protestuesve.

Një pjesë e turmave protestuese janë shpërndarë para Qeverisë, pasi që qeveria ka ushtruar dhunë ndaj tyre. Deri tani informohet për të plagosur në mesin e protestuesve, të cilët nuk janë larguar nga gazi lotësjellës dhe topat e ujit të forcave speciale.

Protestues të revoltuar po qëndrojnë disa metra larg qeverisë duke bllokuar rrugët dhe duke qëndruar pranë njësiteve speciale. (INA)

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=tnFlkauVDNA” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu