Ndërrimi i orës, mashtrim që nga viti 1974

0
1041

Psikologu Qufli Osmani e ka quajtur mashtrim ndërrimin e orës që bëhet çdo vit. Përmes një statusi në facebook ai ka thënë se mashtrimi i tillë po bëhet që nga viti 1974.

Postimi i plotë në fcb i profesor dr. Qufli Osmanit:

Te dielën akrepat kthehen për 60 min pas!

#3gënjeshtra: shfrytëzimi i dritës së diellit, kursimi i energjisë elektrikedhe gjumashët flejnë më shumë?!
#Rezultati: dritat i ndezim një orë më herët kurse faturat e rymës i kemi më të larta për 50% dhe në fund gjumin vazhdojm ta bëjmë njëjtë (mes 6-7 orë). Frustruese për të gjithë p.sh për prindërit dhe shkollat: nxënësit duhet të kthehen në shtëpi në erësirë… shkollat ti ndezin dritat nje ore me heret????

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu