Ndryshime të mëdha po vijnë në Facebook

0
1118

Komente që shndërrohen në biseda dhe më shumë, rrjeti social do të prezantojë disa ndryshime të mëdha shumë shpejt.

Kur dikush komenton në postimin tuaj, bën replikë në komentin tuaj apo ju etiketon në ndonjë koment, një dritare e re do të hapet automatikisht në versionin desktop.

Këto dritare do të shfaqen së bashku me një dritare të Messenger, duke jua mundësuar që të merrni pjesë në komente pa pasur nevojë që ta braktisni Faqen e të Rejave, transmeton Gazeta Express.

Veçoria e re u vërejt nga TechCrunch, të cilët e shpërndanë një ‘screenshot’ të një lexuesi të tyre.

Facebook konfirmoi se është duke e testuar këtë veçori të re, duke thënë se është lëshuar vetëm për një numër të vogël përdoruesish.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu