Në Merdare pritjet të gjata dhe Mergimtaret te pa informuar

0
1105

Pritja për të hyrë në Kosovë nga pika kufitare me Serbinë në Merdare është një orë.

Kështu ka njoftuar sot Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar.

Kolona të veturave deri në pafund janë regjistruar në hyrje të pikës kufitare Merdare. Për të hyrë nga Merdarja duhet pritur 60 – deri 3 ore, kurse në pikat tjera pritjet janë nga 60 si për të hyrë në Kosovë, ashtu edhe për të dalë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu