Nesër do zhvillohet takim ndërmjet liderëve të VMRO-së, BDI-së, LSDM-së dhe PDSH-së

0
854

Lideret

Katër liderët e partive më të mëdha politike, VMRO-DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH nesër do të takohen.

Dialogu politik do të udhëhiqet midis Gruevskit, Zaevit, Ahmetit dhe Thaçit.
Propozimi që takimi të mbahet nën koordinim të presidentit Ivanov është hedhur poshtë nga BDI për shkak të mos pranimit nga Ali Ahmeti që të ulet në të njëjtën tavolinë me kryetarin.
Takimi është iniciuar nga përfaqësuesit e faktorit ndërkombëtar, ndërsa kjo gjë ka qenë një zgjidhje për t`u hapur dialogu drejt zgjidhjes politike.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu