Nis takimi VV-LDK

0
682

Ka filluar takimi i përfaqësuesve të dy subjekteve politike, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje.

Ky takim që po mbahet në Kuvendin e Kosovës vije pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit nga ana e KQZ-së.

Në këtë takim po marrin pjesë, kreu i LDK-së, Isa Mustafa, Vjosa Osmani, Avdullah Hoti, Agim Veliu, Lutfi Haziri.

Ndërsa nga LVV, lideri i kësaj partie, Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Besnik Bislmi.

Ndryshe në këtë takim pritet të flitet për ndarjen e ministrive dhe emërimin e postit të presidentit pas rreth 2 viteve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu