Një porosi për qeveritarët nga invalidi i luftës

0
1209
UCK
Shpetim Agusholli, ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i cili ka humbur të dy këmbët në luftën e Kosharës ka një porosi për qeveritarët me një përmbajtje emocionale.

Ai thotë që është i gatshëm ti jap edhe duart vëtëm të mos i lejoi marrëveshjet për “Zajednicën” dhe Demarkacionin me Malin e Zi.

Ja porosia e tij e plotë:

“Mund te nënshkruani e të bëni marrëveshje si te doni sipas tekeve tuaj, po mos haroni këmbët i kam jep për këtë vend e do ta mbroj prap cep me cep deri sa të më lënë edhe duart. Me pushkë mbrojmë Kosovën e nderojm Shqipërin.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu