Njihuni me gruan serbe të agjentit që rekrutoi Thaçin

0
2560

Jovana Marjanovic

Publicisti Salih Kabashi, i cili jeton dhe vepron në Slloveni, ka publikuar një fotografi të menaxheres së Eurosport Jovana Marijanoviq, për të cilën thotë se është gruaja e agjentit Arnaud Denjean, që kishte rekrutuar Thaçin në agjent të shërbimit francez.

Këtë e ka pohuar edhe Naim Miftari ish anëtar i SHIK-ut, i cili për “Bota sot”, shpalosi disa të dhëna lidhur me gruan serbe të agjentit Arnaud Denjean.

“Jovana Marijanoviq e lindur në Beograd vajza e një ish pjesëtarit të sigurimit Serb pastaj i cili shërben në Algjir si Diplomat Jovana si dhjet vjeçare shkon me të atin në Allgjir ku mëson gjuhen Franceze pastaj jeta dhe udhëtimet nëpër Ballkan e takojnë me pjesëtarin e inteligjencës Franceze DGSE Arnaud Danjean. E lindur në Beograd, kjo serbe, poliglote, shefe e rrjetit televiziv pan-evropian Eurosport, jeton qe shumë vite në Paris. është njëra nga menaxheret në Eurosport. Njihet si promotor e zjarrtë e sportistëve Serb”, tregon Miftari.

Miftari thotë se, bashkëshorti i Jovana Marijanoviq, është agjenti që e rekrutoi Thaçin, i cili ishte edhe këshilltar politik i gjeneralit Xavier Bout De Marnac.

“Këtë nuk e ndërlidhë, por burrin e saj po. Agjenti që e rekrutoj Hashim Thaçin. Plus edhe këshilltar politik i gjeneralit Xavier Bout De Marnac, shefit të EULEX-it, me emrin Romuald Pichard, i cili kishte punuar më parë me Arnaud Denjean-DGSE , kishte kontakte të afërta me njerëzit e kryeministrit Thaçi dhe me zyrtarë të lartë të Shërbimit Informativ të Kosovës”, potencon ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu