NJOFTIM

0
1223

Njoftim 1

Dje në Shkup u mbait Gjykimi i Trimave që luftuan në Kumanove për dy dite me radhe kunder nje Makinerie të papare të Ushtris dhe Policis Speciale Sllavomaqedone dhe disa hienave Shqipfolese që ishin vu në sherbin të Politikes së erret Serbosllavomacedone për te mbajtur Shqiptaret në roberi dhe gradualishte ti largoin nga Trojet e tyre te lashta që jetoin nder Shekuj.

Redaksis së Gazetes “Zeri I Kosoves”, i ka ardhur nje shkres nga Keshilli i Familiarve te cilet u Burgoset ne rastin e Kuamnoves dhe tani po Gjykohen nga Gjykata Sllavomaqedone në Shkup.

Me poshte po japim kete Leter.

Familjaret e Grupit që Luftuan në Laxhen e trimave në Kuamnove, jane ne gjendje teper te veshtire ekonomike, disa prej tyre kane heq dore nga avokatet qe spo kane mundesi me i pagu! Nje pjese e ketyre burrave jane pa avokat!

Avoaktet atje kushtojne teper shtrenjte, sipas tyre per ti mbrojt shtatasit e huaj duhet te paguajne dyfish vizitat tek te burgusurit dhe seancat te cilat do u ngarkohen te burgosurve ne fund, jane me honorare te dyfishta!

Grate e te burgusurve shumica jane pa Pune, mezi po ushqejne femijet e le me te paguajne avokat, familja me e gjere e tyre kan ndihmu ngapak dhe ndihmoin aty ku munden por kur e ke parasysh gjendjen ne Kosove, dhe ata skan mundesit Ekonomike te ndihmoin kur shpenzimet per Avokate jane te medha! Prandaj dhe ne kete periudhe ka te burgosur qe kane mbet pa avokat! Nese vazhdon gjykimi edhe per shume kohe mund te me mbesin dhe të Burgosur të tjere pa avokat!

Beim thirrje gjithe Shqiptarve, pa dallime feje, bindje poltike që te ndihmoin keta Luftetare te Lirise qe mbi supet e tyre kan dy dhe tre Luftra çlirimtare dhe su ndalen kurre qe te luftoin per trojet Shqiptare.

Banka Ekonomike:

Nr. i Llogarisë: 1403000032004841

IBAN NO: XK05

SWIFT CODE: EKOMXKPRXXX

Keshilli i Famijareve te burgusur ne Maqedoni!

Falemnderit per mirekuptim dhe mbeshtjetje!

Njoftim 2

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu