Njoftim

0
1113

Njoftoim miqt dhe shoket se neser me 18. 01. 2017, ne ora 14:00 h, behet varrimi i Abdulla Çallakut, ne varrezat e Luzernit, Fridental, mbrapa Kantonsptallit.

Friedhof Friedental
Friedentalstrasse 60
6004 Luzern

Abdulla Çallaku ishte i Burgosur Politike dhe pjesmmares i Demostratave të vitit 1981 dhe me pas i angazhuar ne shume veprimtari të Çeshtjes Kombtare dhe njihet si Humanist per Veteranet e “Ushtris Çlrimtare të Kosovës” dhe Skamoret e gjitha viseve Shqiptare!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu