nstitucionet e Kosovës heshtin ndaj sulmit të xhamisë në Novobërdë

0
832

Pasditen e sotme “Indeksonline” ka raportuar për sulmin që një qytetar i Kosovës me nacionalitet serb ka sulmuar xhaminë në fshatin Llabjan të Novobërdës.

Rasti që ka ndodhur para disa orëve duket se nuk u ka bërë përshtypje krerëve të shtetit. Asnjë nga institucionet nuk ka marrë mundin të reagojë lidhur me rastin, përfshirë Presidencën, Qeverinë, Kuvendin dhe asnjë nga liderët partive politike, shkruan Indeksonline.

Ndërkaq, shumë nga ta nuk kanë hezituar të urojnë me statuse në Facebook festën e Pashkëve.

Kujtojmë se per nje gje te vogel karrshi serbve, Institucionet e Kosoves e ato nderkombtare dhe Mediat, po ngriten ne kembe, vetem para ca diteve ne Komunen e Istogut per shkak te protestave te Banorve te Fshatrave Lubozhd qe protestonin kunder kthimit te Kriminelve Serb, vete Hashim Thaqi personalisht ngriti Institucionet e Shtetit ne Kembe dhe ate Nderkombtar per te marre ne mbrojtje Kriminelet serb.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu