Nuk jam Charlie, jam Ahmed, vdiqa duke i mbrojtur ata që ironizonin fenë time (VIDEO)

0
715

Hamed Marrabed

“Nuk jam Charlie. Jam polici Ahmed. Ata ironizonin fenë time dhe unë vdiqa duke i mbrojtur që ata për të vazhdonin ta bënin këtë”.

Ky është Twitteri i një shkrimtari libanez, Dyab Abou Jahjah, i cili po bën xhiron e botës. Kjo i referohet policit të vrarë para zyrave të Charlie. Emri i vërtetë i Ahmed ishte Hamed Merrabet,42 vjeç dhe një nga policët që kujdesej për sigurinë e drejtorit të revistës Charlie Hebdo, Charb.

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=bEZRDanTLuo” width=”560″ height=”315″]

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu