Numërohen mbi 18 mijë vota me kusht, LVV-ja prin me 9 mijë e 361 vota

0
602

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë numëruar 18 mijë e 571 vota me kusht dhe votave të personave me nevoja të veçanta.

Këtë e ka konfirmuar për “Zërin”, zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi.

Deri më tani, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 9 mijë e 361 vota, ndërsa e dyta pas saj është Lidhja Demokratike e Kosovës me 1 mijë e 951 vota me kusht.

E treta radhitet Partia Demokratike e Kosovës me 3 mijë e 475 vota dhe pas saj Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 1 mijë e 552 vota.WERBUNG

Nisma Socialdemokrateka vetëm 486.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu