Nisin problemet në Drenas, debat i nxehtë në mes komisionerit dhe vëzhguesve

0
840

zgjedhjet-ne-drenas

Votimi në qendrën e votimit më të madhe në Drenas, filloi ashtu siç ishte paraparë, megjithatë vëzhguesit dhe komisioneri i KQZ-së, patën një debat të nxehtë se ku duhet të qëndrojë një vëzhguese, PDK-ja esht e njohur per presione dhe manipulim te votave ne Drenas.

Është fjalë për vendvotimin 0301e/02R, në shkollën “Rasim Kiçina”, ku një vëzhguese qëndronte afër vendit ku qytetarët vendosin se për cilin subjekt politik të votojnë.

Qellimi i vezhgueses esht ti vere ne siklet votuesit se jane duke u vezhguar se kujt po i japin voten por pas reagimit te mbikqyrsit te kesaj Qendre, ajo detyrohet te largohet nga aty.

Derisa komisioneri kërkonte që të mos të qëndrojnë në atë pjesë, vëzhguesit reaguan duke i thënë se ai nuk ka të drejt të caktojë vendin atyre.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu