Opozitarët po rrinë brenda në sallën përplot gaz

0
833

Kuvendi

Pas hedhjes së gazit lotsjellës kryetari I Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka urdhëruar që të gjithë të dalin jashtë sallës.

Por përkundër kësaj, deputetët e opozitës po vazhdojnë të qëndrojnë brenda në sallë.

Aty me ta po qëndrojnë edhe policia që kanë vendosur maska dhe Opozita pa maska.

Kadri Vesli, thot se Seanca do vazhdoi rrethe ores 13:00 h por dhe Opozita thot se nuk kaloin as “Zajednica dhe as Demarkacioni i Kufirit”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu