Pamje shokuese fëmijësh emigrantë të mbytur në Mesdhe! (FOTO)

0
1020

Mesdheu

Imazhet e fëmijëve emigrantë mbytur në brigjet e Mesdheut po shndërrohen virale në rrjetet sociale. Janë imazhe shokuese trupash të vegjël që lundrojnë pa jetë, të publikuara e shpërndara me qëllimin fisnik të sensibilizimit të opinionit publik e të koshiencës së gjithësecilit mbi këtë tragjedi të madhe humane.

Imazhe të forta që denoncojnë fatin tragjik të atyre krijesave të pafajshme që prindërit u dëshërojnë një jetë me të mirë e mbushin anije e gomone për t’ju larguar realiteteve të paimagjinushme në vendet e tyre si Siri, Sudan, Somali, Mali, Afrika Qëndrore, Eritrea, Etiopia, Afganistan.

Në Facebook e Twitter shumë i janë bashkuar kësaj forme proteste- denoncimi ndaj viktimave të emigrantëve në Mesdhe. Por ka dhe nga ata që mendojnë se vdekja meriton dinjitet e këto imazhe janë shumë të forta e prekëse për tu përballuar.

Mesdheu 1

Mesdheu 2

Mesdheu 3

Mesdheu 4

Mesdheu 5

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu