“PAN ia ofroi LDK-së postin e kryeministrit”

0
860

Këshilltari i kryeministrit në detyrë, Besnik Berisha ka thënë se PAN nuk i ka numrat për formimin e qeverisë.

Ai në emisionin “Dialog Plus” në RTV Dukagjini ka thënë se deri në shtator PAN nuk do të ketë gjasa ta formoj qeverinë, dhe deri në atë kohë do të vazhdoj ashtu.

“Nëse LDK sot ua kërkon postin e kryeministrit, PAN menjëherë ua jep”, tha Berisha raporton Gazeta Blic.

Ai tha se PAN i ka bërë ofertë LDK-së, mirëpo sipas tij, kjo parti me asnjë kusht nuk hyn me PDK, raporton Gazeta Blic.

“PAN ia ka ofruar LDK-së edhe postin e kryeministrit, vetëm që të hyjë në koalicion”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu