PDK preferon zgjedhjet

0
832

Hashimi dhe Kadria

Dështimi i njëpasnjëshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, për të siguruar vota për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit, nuk i ka zbehur shpresat e kësaj partie për t’i krijuar institucionet e reja. Por, partia e Hashim Thaçit përveç fjalëve, deri më tani nuk ka ofruar ndonjë plan për dalje nga kriza politike në të cilin është futur vendi pas zgjedhjeve parlamentare të 8 qershorit.

Sekretari i përgjithshëm i PDK-së, Basri Musmurati, ka thënë për gazetën Tribuna se nuk ka asnjë lëvizje në këtë parti pas dështimit të zgjedhjes së Arsim Bajramit për kryetar të Kuvendit.

“Asgjë të re nuk ka. Jemi në pritje se çfarë po bën presidentja”, ka thënë Musmurati. Por burimet të gazetës brenda PDK-së bëjnë të ditur se kjo parti po e shqyrton mundësinë e shkuarjes në zgjedhje të jashtëzakonshme, në rast se nuk arrihet një marrëveshje në mes të partive politike pjesëmarrëse në Kuvend për krijimin e institucioneve të reja

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu