Për 30 minuta merret vendimi për Haradinajn

0
1078

Ka nisur seanca për Ramush Haradinajn në gjykatën në Colmar të Francës.

Avokatja e Haradinajt në fjalën e saj thotë se Serbia është duke bërë lojë me ndalimin e Ramush Hardinajt.

Ajo i ka treguar trupit gjykues se Haradinaj është gjykuar në Hagë ku dhe esht liruar nga te gjitha akuzat dhe shpall i pafajshem.

Ajo para trupit gjykues po kërkon lirimin e menjëhershëm të klientit të saj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj ketu